Legendy 1

Na novojičínské Skalky se dne 5. června 2010 vrací dvě legendy české rockové hudby. Stálice naší hudební scény – kapely Turbo a Citron – tam vystoupí společně s dalšími dvěma skupinami z Novojičínska. Připraven je také zajímavý žánrový doprovodný program.

Kapela Turbo patří bezesporu na československé bigbeatové scéně k legendám, které se nesmazatelně vryly do její historie. Na Novojičínsku mají celou řadu fandů, tradičně tady sklízí velké úspěchy. Skladby jako Měl jsem rád, Díky, já jedu dál a další už mezi dnešními rockery a staršími bigbíťáky znějí jako evergreeny. Předchůdci dnešních Kabátů a dříve pokračovatelé a konkurenti Katapultů hrají stále skvěle a jejich hity nestárnou. Hrát pro lidi na koncertech kapelu podle slov jejích členů prý jen tak neunaví. „Jaký může mít člověk pocit, když jede přes celou republiku a když přijede na místo, tak zjistí, že na něj čeká plný sál, nebo 1000 lidí na letním parketu venku. Je to úžasný pocit,“ řekl nedávno v rozhovoru pro server Kulturniecho.cz zpěvák skupiny Míra Chrástka.

Druhou hvězdou sobotního koncertu na Skalkách bude jedna ze severomoravských legend Citron. „Tahle kapela patří k Novému Jičínu – aspoň já to tak cítím – i když se Jarda Bartoň přestěhoval kousíček za město, myslím si, že Novojičíňák je to pro nás všechny fanoušky pořád,“ připomněla zajímavou skutečnost pořadatelka koncertu Ivana Tománková. Právě z její hlavy vzešlo i uspořádání tohoto výjimečného koncertu: „Nápad pozvat tyhle dvě kapely na Skalky vznikl loni v Košicích, kde obě kapely hráli na festivalu a já byla přitom. Jsou to dvě rockové stálice, které neodmyslitelně na naši českou rockovou scénu patří. Navíc jsem zjistila, že Citron tady nehrál hodně dlouho, vlastně od dob slavné Tatrovanky, která si myslím hodně chybí,“ vysvětlila Regionu.

Celá akce začne na novojičínských Skalkách v sobotu 5. června 2010 v 18 hodin a jako support ji zahájí dvě kapely – novojičínský el J.O.C a kopřivnický Burnout. Přestávky mezi účinkujícími vyplní módní přehlídky a ukázky účesů v rockovém stylu.